Zwiewnie i wygodnie – dlaczego warto wybrać długie spódnice ciążowe?

Zwiewnie i wygodnie – dlaczego warto wybrać długie spódnice ciążowe?

To nie oznacza jednak, że musimy rezygnować z szyku i elegancji. Świetnie egzamin zdają, np. długie spódnice ciążowe.

Nie od dziś wiadomo, że płeć piękna uwielbia piękne stroje. Chyba nie ma kobiety, które nie lubiłaby buszować po sklepach w poszukiwaniu kolejnego elementu swojej garderoby. Ciąża wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z tych przyzwyczajeń czy z doskonałej prezencji. Chociaż sytuacja sprawia, że zwracamy większą uwagę na praktyczne kwestie, nie musimy zapominać o szyku i modnej kreacji.

Spódnica ciążowa w wersji maxi

Obcisłe, krępujące ruchy zdecydowanie muszą iść w odstawkę. Lepiej zainwestować w zapewniające komfort luźne i zwiewne stroje, które jednak także będą zachwycać. W obecnych czasach nie jest to nic trudnego. Przyszła mama bez problemu znajdzie w sklepach stroje spełniające te kryteria. Wystarczy spojrzeć na długie spódnice ciążowe – jest ich ogromny wybór w przeróżnych kolorach. Poza gwarancją doskonałego wyglądu, mają też mnóstwo innych zalet. Przede wszystkim są dopasowane do potrzeb przyszłych mam. Mają niski stan z wszytą szeroką gumą, która dopasowuje się do rosnącego brzuszka. Dzięki temu posłużą nam przez całą ciążę, ale również po narodzinach upragnionego dziecka.

Doskonale trzymają się także na biodrach, więc nie musimy się obawiać, że będą się zsuwać czy nas uciskać w nieodpowiednim miejscu. Tu wszystko jest dokładnie przemyślane i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum komfortu. Dobrym pomysłem jest również wybór tych modeli z lejących się materiałów tworzących złudzenie optyczne, które sprawia, iż nasza sylwetka ma doskonałe proporcje.

Poza tym długie spódnice ciążowe pozwalają ukryć drobne niedogodności związane z ciążą, np. puchnące nogi. Znakomicie nadają się na spacery, szczególnie przy pięknej pogodzie, gdy najważniejsze, aby ubrania ciążowe przepuszczały powietrze.

Spódnica ciążowe – podstawa udanej stylizacji

Innym walorem jakim wyróżniają się długie spódnice ciążowe jest możliwość na ich bazie wielu różnych modowych kompozycji. Jeśli wybieramy się na mniej zobowiązujące spotkanie, wystarczy, że dobierzemy odpowiedni T-shirt lub top, aby stworzyć wygodną, a jednocześnie przykuwającą wzrok stylizację. Możemy je założyć na lub pod spódnicę – w obu wariantach prezentują się równie dobrze.

Przy nieco bardziej eleganckich okazjach lub na chłodniejszą pogodę dobrą propozycją uzupełnienia stylizacji są bluzki ciążowe z długim rękawem. Dostępne są zarówno w koszulowych, jak i mniej oficjalnych wariantach.

Całość uzupełnią odpowiednio dobrane buty, np. wygodne baleriny lub pantofle na małym obcasie, staranny makijaż i ulubione dodatki. Tak przygotowana przyszła mama z pewnością będzie wszystkich zachwycać i udowadniać, że ciąża to czas, kiedy się wprost promienieje.

Zobacz też Jak zmienia się sylwetka podczas ciąży.