Zatrzymać najcenniejsze chwile

Zatrzymać najcenniejsze chwile
By Joanna Komorniczak 11 miesięcy temu Brak komentarzy

Noworodkiem określamy dziecko, które przyszło na świat po 32 tygodniu ciąży, aż do ukończenia 29 dnia życia (lub odpadnięcia kikuta pępowinowego). Jest to czas, w którym maleństwo staje się całkowicie zależne od swoich rodziców, potrzebuje ich ciepła i ciągłego dotyku. Takie delikatne i jeszcze kruche istnienie, wyzwala w rodzicach niezliczone pokłady miłości. Niestety, czas ucieka bardzo szybko, a nasze dziecko rozwija się w zatrważającym tempie, dlatego często nie pamiętamy chwil związanych z pierwszymi dniami jego życia.

Sesja noworodkowa najpiękniejszym prezentem dla całej rodziny

Z pomocą przychodzą fotografowie, którzy od kilku lat, rozpowszechniają nowy trend w fotografii dziecięcej – sesje zdjęciowe noworodków i niemowląt. Jeszcze ponad dekadę temu, zdjęcia tak małych dzieci można było obejrzeć w eleganckich magazynach lub podziwiać w kampaniach reklamowych znanych marek. Obecnie, sesja noworodkowa stała się czymś tak popularnym i dostępnym praktycznie w każdym większym mieście naszego kraju. Bardziej znani fotografowie, ustalają terminy takich wydarzeń kilka miesięcy przed rozwiązaniem, często łącząc je na przykład z tak zwanymi sesjami brzuszkowymi. Takie połączenie sesji kobiety w ciąży oraz z nowonarodzonym już maleństwem, stanowi niebagatelną i oryginalną pamiątkę na całe życie. Według fotografów, najlepszy czas na wykonanie zdjęć to moment między 5 dniem a 4 tygodniem życia dziecka. W tym okresie, noworodek potrafi jeszcze przybrać tak zwaną postawę embrionalną i zapaść w bardzo głęboki i spokojny sen, który uwieczniony na fotografii rozgrzeje niejedno zatwardziałe serce.

Czy to dla mnie?

Często przyszli rodzice rozważają każdy problem znacznie głębiej, doszukując się zagrożeń lub sytuacji nieprzyjemnych dla życia ich dziecka. Jest to zrozumiałe, zważywszy na fakt, iż muszą powierzyć swój najcenniejszy skarb obcej osobie, która na co dzień zajmuje się jedynie robieniem zdjęć. Na szczęście, fotografowie trudniący się sesjami noworodkowymi, to osoby specjalnie w tym celu przeszkolone, delikatne w działaniu i często same będące rodzicami – większość fotografów dziecięcych to kobiety. Sesja zdjęciowa tak małego dziecka, przebiega w atmosferze spokoju, w pomieszczeniu o podwyższonej temperaturze, w obecności rodziców, z użyciem przedmiotów i materiałów w stu procentach bezpiecznych dla noworodka. Niekiedy osoby negatywnie nastawione do takich sesji, to zwyczajnie osoby, które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w takim przedsięwzięciu.

Nie tylko od święta

Oferta fotografii dziecięcej obejmuje właściwie każde możliwe wydarzenie. Fotografowie otwarci są na wszelkie propozycje, dobierając jedynie scenerię do danego pomysłu. I tak, najbardziej popularnymi sesjami dziecięcymi stały się sesje w pierwszym tygodniu życia, sesje na wszelkiego rodzaju urodziny (z wyszczególnieniem tych pierwszych), Boże Narodzenie i Wielkanoc, ale także Halloween, plenery jesienne, letnie i zimowe, narodziny kolejnego członka rodziny, Dzień Dziecka i Dzień Kobiet oraz tak zwane sesje lifestylowe, ukazujące codzienne życie całej rodziny.

W dobie nowoczesnych prezentów, szalonych i ekstrawaganckich pomysłów, zdjęcia okazują się być jedną z najtrwalszych pamiątek na całe życie. Wywołane i schowane do albumu lub pięknie oprawione, potrafią przetrwać latami, stanowiąc zapis tych najcenniejszych, rodzinnych wspomnień.