Wygodne bluzy do karmienia

Wygodne bluzy do karmienia
By Joanna Komorniczak 6 miesięcy temu Brak komentarzy

Karmienie piersią to jedna z piękniejszych stron wczesnego macierzyństwa. Aby nie zakłócać tego subtelnego i naturalnego procesu, mama powinna ubierać się w wygodną i odpowiednią odzież.

Postaw na swobodę

Wygoda w zakładaniu oraz swobodne ruchy podczas karmienia piersią, to jedne z ważniejszych cech, które powinna spełniać profesjonalnie zaprojektowana odzież dla młodych mam. Wygodne bluzy do karmienia, powinny ułatwiać dostęp do piersi, aby kobieta mogła w subtelny sposób, bez zbędnego eksponowania biustu, nakarmić maluszka. Nowoczesne bluzy do karmienia posiadają elegancko ukryte zameczki, które w szybki sposób można rozpiąć, dając pokarm dziecku. Taka odzież, nie powinna też krępować ruchów – podczas karmienia, mama musi mieć obie ręce wolne, aby móc podtrzymać niemowlę i podać pierś.

Najmodniejszy fason

Bluza do karmienia nie musi kojarzyć się z obszernym, źle skrojonym materiałem, którego fason powiększa sylwetkę młodej mamy. Pięknie zaprojektowane bluzy, w żaden sposób nie odbiegają od tych, które znaleźć możemy na pierwszych stronach magazynów modowych. Wybierając taką bluzę, postaw na kolor i modny design- dzięki temu, poczujesz się stylowo i wyjątkowo, nawet podczas karmienia piersią. Możesz zestawić ją z wygodnymi legginsami lub spodniami, co doda Twojej stylizacji lekkości i sportowego szyku. Bluzę do karmienia możesz także wykorzystać w trakcie ciąży jak i zaraz po porodzie – odpowiedni krój dopasuje się do sylwetki, ukrywając ewentualne mankamenty.Dobra jakość

Wybierając bluzę do karmienia, postaw na wysoką jakość materiału. Bliski kontakt skóry dziecka z Twoją odzieżą, powinien być bezpieczny dla zdrowia wrażliwego malca. Bluza nie może również narażać Twojego ciała na podrażnienia oraz otarcia. Bardziej czułe w tym okresie piersi kobiety, wymagają większej opieki i dbałości o ich komfort. Najlepszym więc materiałem, z którego powinna być wykonana bluza do karmienia to wysokiej jakości, naturalna bawełna. Dodatki elastanu lub poliestru zagwarantują elastyczność i wytrzymałość produktu. Dzięki temu, możesz cieszyć się taką odzieżą przez wiele długich miesięcy.

Karmienie piersią powinno sprawiać przyjemność i niemowlęciu i karmiącej matce. Współczesne trendy pozwalają młodym mamusiom przystawiać dzieci do piersi praktycznie w każdym miejscu. Aby ta czynność nie straciła swojego uroku i intymności, dziecko powinno mieć szybki dostęp do mleka, a karmiąca mama komfort i pewność spokojnego i prawidłowego przystawienia niemowlęcia do piersi.