Wycieczki rowerowe z dziećmi

Wycieczki rowerowe z dziećmi
By Joanna Komorniczak 4 miesięcy temu Brak komentarzy

Aktywne spędzanie czasu z dziećmi wiąże się z perfekcyjną organizacją. Dobre zaplanowanie wszystkich wydarzeń w czasie, gwarantuje przyjemną i bezpieczną zabawę całej rodziny.

Bezpieczeństwo to podstawa

Planując wycieczkę rowerową z dziećmi, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Jeśli wybierasz się w podróż z małymi podopiecznymi, pamiętaj o zaopatrzeniu ich w dobrze dobrane kaski. To jedno z najważniejszych akcesoriów małego cyklisty. Dla przykładu sama noś takie zabezpieczenie – w ten sposób łatwiej wytłumaczysz dziecku, na czym polega bezpieczeństwo na drodze i dlaczego powinno się nosić kask podczas jazdy na rowerze. Jeśli maluch jest na tyle mały, że nie jeździ jeszcze samodzielnie, możesz wybierać spośród wielu modeli fotelików. Najbardziej popularne to te, które montuje się za siedziskiem kierowcy. Droższe modele posiadają praktycznie odchylane oparcia, ułatwiające zasypianie maluszka podczas długiej trasy. Inne modele fotelików rowerowych można montować przed kierowcą – dzięki temu, dziecko może razem z rodzicem obserwować otaczający go świat. Dla rodzin z większą ilością dzieci lub dla trochę starszych podopiecznych, proponujemy przyczepki rowerowe, gwarantujące komfortową podróż nawet dla kilkorga dzieci jednocześnie.

Ciekawe trasy

Aby wycieczka była równie przyjemna dla rodziców jak i ich dzieci, postaraj się wybrać urozmaiconą trasę. Jazda po zatłoczonej ulicy lub osiedlowymi drogami wzdłuż bloków mieszkalnych, może szybko stać się monotonna i spowodować znudzenie małych podróżników. Jeśli planujesz wycieczkę trwającą kilka godzin, odwiedź miejsca nowe, urozmaicone np. plac zabaw lub małą lodziarnię, gdzie odpoczniesz chwilę i pozwolisz dzieciom na odrobinę zabawy. Wszystkie miejsca dalekie od miejskiego zgiełku są przyjemne i bardziej bezpieczne, dlatego warto wybrać się na wycieczkę leśnym szlakiem lub w okolice jezior.

Pamiętaj o prowiancie

Maluchy są bardzo wymagającymi podróżnikami. Jeśli wyprawa ma sprawić im przyjemność, musisz pamiętać nie tylko o ich bezpieczeństwie i atrakcjach, ale także o niezbędnym pożywieniu i napojach. Głodny malec może szybko stracić ochotę na wycieczkę rowerową, dlatego miej pod ręką kanapkę lub świeży owoc, aby w każdej chwili móc szybko spełnić życzenie dziecka. Dobre nawodnienie to także podstawa udanej aktywności. Pamiętaj nie tylko o dzieciach ale również o sobie – to Ty potrzebujesz dużo siły, aby prowadzić rower z małym pasażerem. Dodatkowo, każdy rodzic powinien mieć ze sobą apteczkę, w której znajdą się najbardziej potrzebne środki pierwszej pomocy.


Wycieczki rowerowe z dziećmi to wspaniała alternatywa na spędzanie czasu wolnego. Dzięki takim podróżom, możesz nauczyć maluszka wielu istotnych rzeczy – od bezpiecznych zachowań na drodze, takich jak zapinanie pasów czy noszenie kasku, aż po czerpanie radości z aktywności fizycznej.