Loading...

0

Nie masz produktów w koszyku.

Odbierz 10% zniżki na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera, a wyślemy Ci kod rabatowy

Wspólne czytanie wsparciem dla psychiki dziecka

27.11.2017 13:21

Czytanie książek jest jedną z najbardziej popularnych form rozrywki ostatnich stuleci. To nie tylko forma relaksu, ale również rozwijanie umiejętności naszego mózgu. Warto oswajać dzieci z taką praktyką, już od pierwszych lat ich życia.

Zróbmy to razem

Zakup książek o tematyce odpowiedniej dla naszych dzieci, to już pierwszy krok do wzmacniania ich zdrowia psychicznego i moralnego. Mimo to, stojące na półce książeczki, same nie zachęcą brzdąca do czytania. Warto zainicjować taką zabawę, poprzez wspólne spędzanie czasu i dawanie dobrego przykładu – w końcu dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, a zapamiętane w dzieciństwie rytuały, potrafią ukształtować charakter i działania malucha w przyszłości. Czytając dzieciom przed snem lub podczas popołudniowego relaksu, wzmacniamy więź i pokazujemy swoim pociechom zaangażowanie w ich codzienne sprawy.

Czytaj i rozmawiaj

Czytanie książek dzieciom, zmusza do przemyśleń, pozwala na poznanie wszystkich rodzajów emocji, uczy cierpliwości i skupienia. Kiedy zauważysz, że maluszek z zainteresowaniem słucha opowiadanej przez Ciebie historii, postaraj się nawiązać z nim rozmowę, w której zadasz mu pytania dotyczące treści lub dodatkowo opiszesz ilustracje. Podczas takiej aktywności, dziecko zapamiętuje bohaterów bajek, ich przygody oraz morał płynący z ciekawej historii. Książki dla dzieci, to nie tylko opowiadania o wyimaginowanych postaciach, z równoległych światów. To również ciekawe pozycje obrazkowe, nauka pierwszych cyfr i literek. Kilkunastomiesięczne dziecko, z łatwością przyswaja treść prostych książeczek, w których znajdować się będą podstawowe i typowe dla jego otoczenia przedmioty.

Książki dla niemowląt

Współcześni producenci zabawek i akcesoriów dla małych dzieci, prześcigają się w projektowaniu takich produktów, które nie tylko zachęcą maluszka do zabawy, ale również rozwiną umiejętności psychofizyczne dziecka. Nawet kilkumiesięczne niemowlę, może z powodzeniem czerpać korzyści z oglądania książeczki w monochromatycznych kolorach. Proste kształty wspomagają pracę układu wzrokowego i pomagają w skupieniu uwagi na jednym przedmiocie. Czytanie niemowlęciu, także wpływa pozytywnie na jego rozwój – dziecko oswaja się z łagodnym głosem rodzica i przyzwyczaja się do wieczornych rytuałów.

Opublikowany w Porady dla przyszłej Mamy Przez

Joanna Komorniczak

Komentarze

Dodaj komentarz
* wymagane pola