Ubrania ciążowe dawniej i dziś

Ubrania ciążowe dawniej i dziś
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

Od tysięcy lat, kobiety zachodzą w ciążę. Przez wiele wieków warunki, w jakich przychodziły na świat ich dzieci, uległy diametralnej poprawie. Zmiana ta również dotyczy odzieży ciążowej, która kiedyś nie była tak piękna jak dziś. Właściwie to w ogóle jej nie było.

Moda ciążowa XXL

Jeszcze w poprzednim stuleciu, kobiety nie afiszowały się ze swoim rosnącym brzuszkiem. Pokazywanie ciążowych kształtów nie było ani w dobrym guście, ani nie wpisywało się w panujące trendy w modzie. Kobiety starały się ukryć swój stan, poprzez zakładanie odzieży w rozmiarze XXL, która nie tylko poszerzała ich sylwetkę, ale i sprawiała, że wyglądały mało estetycznie i niezbyt kobieco. Taki styl dyktowany był głównie brakiem odpowiedniej dla ciężarnych odzieży, mniejszym niż obecnie zainteresowaniem samą ciążą oraz gorszymi warunkami ekonomicznymi panującymi na świecie.

Po mężu lub po bracie

Często zakładana przez ciężarne odzież w dużych rozmiarach, należała do męskiej części rodziny. Damskie sukienki w rozmiarze XXL nie pasowały fasonem do kształtów przyszłej mamy, dlatego główny wybór padał na męskie t-shirty i wyciągnięte bluzy. Jeśli jednak kobiety zdecydowały się na zakładanie damskiej odzieży, która pasowałaby do ich rosnącego brzuszka, wybierały przede wszystkim długie spódnice i sukienki wiązane na ramionach, które dziś można by zaliczyć do stylu Boho.

Nadeszła rewolucja

Na szczęście, współczesne przyszłe mamy, mogą wybierać z szerokiej gamy odzieży ciążowej, dostosowanej do potrzeb właściwie każdej kobiety. Od pięknych spodni ciążowych, poprzez sukienki wizytowe, koszule do karmienia czy bieliznę ciążową, wachlarz produktów jest na tyle duży, że każda ciężarna znajdzie coś dla siebie. Obecnie, odzież ciążowa dostępna jest w sklepach stacjonarnych oraz on-line, co jest znacznym ułatwieniem dla przyszłym mam, które nie mają czasu, siły lub ochoty na wycieczki po centrach handlowych.

Najwyższa jakość

Ubrania naszej marki, wykonywane są z najwyższą dbałością o szczegóły, z materiałów w 100% bezpiecznych dla matki i dziecka. Warto pamiętać o tych kwestiach, podczas wyboru odzieży ciążowej. Dodatkowo, istotnym elementem jest fakt, iż dzianiny, z których produkowane są nasze ubrania pozbawione są jakichkolwiek alergenów, cechuje je za to wygoda.