Szczęśliwa nowina: jak powiedzieć bliskim o ciąży?

Szczęśliwa nowina: jak powiedzieć bliskim o ciąży?

Jak w nieszablonowy sposób powiedzieć o tym ukochanemu i bliskim? Podpowiadamy kilka sposobów.

Pozytywny wynik testu ciążowego to zawsze wyjątkowa i podniosła chwila. Najczęściej chcemy wykrzyczeć wszystkim wokół swoją radość. Od tego momentu zmienia się bowiem bardzo wiele. Musimy zmodyfikować codzienne życie całej rodziny, rozplanować obowiązki, a przede wszystkim dobrze przygotować się na pojawienie się potomka. To mała rewolucja nie tylko dla ukochanego, ale i najbliższych. Jak ogłosić im tę fantastyczną nowinę i zaprosić ich do dzielenia naszego szczęścia?

Ciąża – najpiękniejsza możliwa wiadomość

Pierwszym adresatem dobrych wieści najczęściej jest przyszły tata. Powiedzenie mu o tym, że niedługo będzie mógł trzymać na rękach swoje ukochane maleństwo, jest bardzo intymną chwilą. Warto zadbać, aby na długo zapadła mu w pamięci. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest przygotowanie uroczystej kolacji, podczas której kobieta w najbardziej romantycznym momencie zdradza swoją tajemnicę. Nierzadko panie przygotowują na tę okazję jakieś specjalne gadżety, np. ofiarowują partnerowi prezent, w którym ukryte są niemowlęce buciki, body czy smoczek. Taki prezent nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Można też zrobić to sposób nieco mniej standardowy, np. przygotować wielki transparent z napisem „Będziemy rodzicami” czy „Kochanie, wracaj do sklepu, potrzebne pieluszki”, który ukaże się oczom ukochanego po przekroczeniu progu domu. To jednak wymaga dobrej organizacji i pewnych plastycznych umiejętności. Na szczęście istnieją też prostsze metody.

Koszulki ciążowe z nadrukiem, czyli bocian się zbliża

Przyszłe mamy, które mają odrobinę cierpliwości i potrafią kilka dni utrzymać język za zębami, mogą mężowi wysłać okolicznościową kartkę z życzeniami szczęśliwego ojcostwa. Takie rozwiązanie wymaga jednak dopilnowania, aby nasza druga połowa na pewno w odpowiednim momencie odebrała pocztę. Można też skorzystać z posłańca, który dostarczy pęk balonów napełnianych helem w odpowiednim wzorze i z dołączonym bilecikiem. Trzeba przy tym pamiętać, że podobny pomysł pociąga za sobą koszty. Znacznie prostszym, a jednocześnie zaskakującym sposobem, jest zaopatrzenie się w śmieszne koszulki ciążowe. To oryginalne podejście, które na pewno wywoła uśmiech na twarzy naszego ukochanego, a przy tym zapewni nam pamiątkę na długie lata. Dobrze też mieć gdzieś pod ręką aparat fotograficzny, aby uwiecznić minę przyszłego taty, który odczyta napis lub zobaczy nadruk na naszej koszulce. Oprawione w ramkę jeszcze długo będzie przywoływać na myśl tą cudowną chwilę. Przy okazji może stanowić argument w przyszłości. Kiedy ukochany po narodzinach dziecka będzie marudził, że męczy go nocne wstawanie, zawsze można podsunąć mu tę fotografię i przypomnieć: „Tak się wtedy cieszyłeś”.

Śmieszne koszulki ciążowe z sercem i pszczółką

Takie koszulki ciążowe z nadrukiem mają same zalety. Przede wszystkim wybór wzorów sprawi, że bez problemu znajdziemy model, który idealnie przekaże nasz nastrój i towarzyszące nam emocje. W sklepach internetowych znajdziemy modele z wielkim sercem symbolizującym miłość do maluszka czy bocianek, który przynosi upragnione zawiniątko. Znajdziemy też koszulki ciążowe z nadrukiem uroczych pszczółek czy rozkosznym bobasem. Warto podkreślić, że śmieszne koszulki ciążowe istnieją też w wersji dla mężczyzn, np. z napisem Super Dad i symbolem supermana. Wyobraź sobie, że w takim właśnie zestawie wystąpicie na najbliższym obiedzie w rodzinnym gronie. Na widok takich kreacji nikt nie będzie miał wątpliwości: młody człowiek jest już na horyzoncie, a ciąża to najpiękniejsza nowina!