Pożegnanie lata - jak wykorzystać ostatnie ciepłe dni?

Pożegnanie lata - jak wykorzystać ostatnie ciepłe dni?
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

Lato to chyba najpiękniejsza pora roku. I choć czasem upalne dni potrafią się przykrzyć, zwłaszcza przyszłej mamie, to z żalem będzie się rozstać ze słonecznymi porankami, kolorowymi kwiatami i soczyście zielonymi drzewami. Jesień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że trzeba wykorzystać ostatnie dni lata jak najlepiej.

Owoce i warzywa - korzystaj z darów natury

Podczas ciąży, bardzo ważna jest rozsądna dieta, bogata w niezbędne dla zdrowia składniki. Żelazo, potrzebne do budowy tkanek płodu, jest jednym z najważniejszych pierwiastków, o jakie powinnaś wzbogacić swoją dietę. Gdzie go szukać? W warzywach strączkowych, jak np. fasolka szparagowa, a także w zielonych warzywach: szpinaku, brokułach i sałacie. Póki targi obfitują w barwy, smaki i aromaty natury - nie kupuj w marketach. Zwróć szczególną uwagę na owoce obfitujące w witaminę C, niezbędną do rozwoju dziecka. Jagody, jeżyny, maliny i truskawki to tylko niektóre z nich.

Spaceruj jak najwięcej

Póki jeszcze nie ma obfitych deszczy, łap ostatnie promienie słońca i spaceruj na świeżym powietrzu jak najczęściej. Pamiętaj jednak o tym, że we wrześniu, nawet jeśli jest w południe słonecznie, poranki i wieczory stają się chłodniejsze. Miej zawsze przy sobie ciepłą bluzę, sweter lub cienką kurtkę. Pogoda na przełomie lata i jesieni jest zdradziecka, dlatego łatwo o przeziębienie. Długie, wygodne spodnie i rozpinany kardigan - świetnie się sprawdzą podczas spacerów, także wieczorną porą.

Wyjedź nad morze lub w góry

Zmiana klimatu w ostatnich dniach lata będzie dla Ciebie korzystna. Pamiętaj jednak, by podczas wyjazdu w góry, oszczędzać siły i organizować raczej krótkie wędrówki po pagórkach, niż dalekie wyprawy. Zaopatrz się w wygodne buty i leginsy, które nie będą krępować ruchów. Schyłek wakacji to czas, gdy w kurortach jest już mniej urlopowiczów, a co za tym idzie - możesz prawdziwie wypocząć, bez zgiełku i hałasu, jaki jest wszechobecny w sezonie urlopowym.

Relaksuj się w ogrodzie

Kontakt z przyrodą pozwoli Ci się odprężyć, a także stworzy idealny klimat do snucia planów na przyszłość. Jeśli masz ogród, wyjdź na koc lub fotel, weź książkę lub czasopismo i zrelaksuj się. Nawet jeśli jest nieco chłodniej na dworze, nie zamykaj się w czterech ścianach domu. Możesz przecież założyć cieplejsze ubrania lub okryć się miękkim pledem. Jeśli masz artystyczną duszę, weź ze sobą farby lub kredki i arkusze papieru. Ciąża to niezwykły stan, który czyni kobietę bardziej kreatywną. Wykorzystaj to i stwórz niepowtarzalne dzieło. Może będzie to obraz, który powiesisz na ścianie w dziecięcym pokoju?