Obcisłe ubrania w ciąży

Obcisłe ubrania w ciąży
By Joanna Komorniczak 11 miesięcy temu Brak komentarzy

W czasie ciąży, wiele przyszłych mam, musi podjąć mnóstwo trudnych decyzji, najczęściej związanych ze swoim zdrowiem lub bezpieczeństwem dziecka. Jedną z nich, jest wybór odpowiedniej odzieży ciążowej, a dokładniej jej rozmiaru tak, aby nie wpływał negatywnie na komfort mamusi oraz rozwijającego się w brzuchu maluszka.

Dla mamy

Pierwszą zasadą podczas wyboru odzieży ciążowej, (do której powinny stosować się wszystkie ciężarne panie), to zakup odzieży przeznaczonej właśnie dla kobiet w ciąży. Nie kupujmy za dużych, męskich koszulek licząc, że dostosują się do zmieniającego się ciała. Nie zakładajmy również rozciągniętych spodni dresowych, które nie dość, że nie spełnią dobrze swoich funkcji, to jeszcze nie będą tworzyły zbyt estetycznej stylizacji. Przyszłe mamy powinny wybierać spośród oferty odzieży ciążowej, która zaprojektowana jest w taki sposób, aby każda ciężarna mogła w wybranym momencie ciąży wyglądać atrakcyjnie i czuć się komfortowo.

Obcisła odzież

Niektóre panie uważają, że noszenie obcisłej odzieży w ciąży, może mieć zły wpływ na rozwijające się w brzuszku maleństwo. Jest w tym ziarnko prawdy, jeśli zakładamy ubrania niedostosowane do naszego stanu zdrowia oraz zmieniającej się sylwetki. Źle dobrane spodnie, zbyt mała bielizna czy za ciasna bluzka, może powodować ogólny dyskomfort, problemy z oddychaniem lub nieodwracalne ślady na skórze kobiety. W tym ważnym czasie, mama powinna dodatkowo dbać o swoje zdrowie, które oddziałuje na komfort i bezpieczny rozwój dziecka. Dopasowana odzież ciążowa może mieć jednak zbawienny wpływ na zdrowie przyszłej mamy. Dobrze dobrane ubrania ciążowe, posiadają materiały bezpieczne dla matki i dziecka, więc nie spowodują ani alergii, ani poważnych zmian na ciele. Umieszczone w spodniach ciążowych pasy, zapewniają właściwe podtrzymanie brzuszka, a komfortowa i delikatna bielizna, pozwoli na prawidłowe ułożenie biustu ciężarnej. Delikatny ucisk, np. na nogi, ma dobry wpływ na krążenie, co jest bardzo istotnym elementem podczas ciąży.

Pokaż swój brzuszek!

Ciąża to także czas na bycie piękną i kobiecą. Dopasowana odzież ciążowa, np. sukienki ciążowe, w elegancki i uroczy sposób mogą wyeksponować rosnący brzuszek, nie robiąc przy tym szkody na zdrowiu przyszłej mamy i jej malca. Dopasowane t-shirty ciążowe z zabawnymi napisami i grafikami sprawią, że wszyscy będą zwracali na Ciebie uwagę. Wąskie spodnie, tzw. rurki, podkreślą kobiece kształty i stworzą nie jedną modną stylizację ciążową. Jednak sama musisz wiedzieć, czy wolisz nosić luźniejszą odzież ciążową, czy obcisłą – nie ma odgórnie ustalonych norm i każda mama ma prawo zadecydować w czym czuje się najlepiej.

Pamiętaj, Twoje zdrowie i dobre samopoczucie w ciąży, ma znaczący wpływ na zdrowie maluszka. Postaraj się ubierać odzież ciążową wygodną i bezpieczną, ale także taką, w której czujesz się pięknie.