Koszula do porodu – jak wybrać najwygodniejszą?

Koszula do porodu – jak wybrać najwygodniejszą?

Z pewnością pomoże w tym koszula porodowa. Tylko jaką wybrać? Powinna być długa czy krótka?

Z pewnością ubrania to kwestia, o której kobieta najmniej myśli, kiedy odchodzą jej wody płodowe. W szpitalu jednak może przekonać się jak ważna to sprawa. W dużej mierze decyduje o naszym komforcie podczas akcji porodowej. Warto przygotować się na poród również pod tym względem.

Koszula do porodu – praktyczna i wygodna

Kobiecie rodzącej w szpitalu towarzyszy mnóstwo gwałtownych emocji i zdecydowanie nie potrzebuje dodatkowych zmartwień. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, żeby strój, w którym przeżyje ten czas, spełniał jej wszystkie wymagania. Koszula porodowa musi być przede wszystkim wykonana z naturalnych, przewiewnych materiałów. Sztuczne włókna i dodatki sprawią, że przyszła mama będzie się pocić lub coś będzie ją uciskać lub uwierać. A wystarczy, że sam poród jest już mocno męczący. Dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj tkaniny. Ważne też, aby koszula do porodu była elastyczna i łatwo dopasowywała się do naszej sylwetki.

Kolejny istotnym aspektem jest długość. Czasem kobietom, szczególnie tym, które po raz pierwszy spodziewają się dziecka, wydaje się, że strój powinien jak najmniej zasłaniać, żeby lekarze mieli łatwy dostęp do dziecka. Nic bardziej błędnego. Należy pamiętać, iż poród rzadko kiedy odbywa się w błyskawicznym tempie. Bardzo często skurcze zaczynają się wiele godzin wcześniej, a przyszła mama korzysta w tym czasie z toalety, spaceruje, przechodzi z jednego pomieszczenia do drugiego, ma różne badania. Zbyt kuse wdzianko może okazać się wyjątkowo niepraktyczne i doprowadzić do poważnej dawki zawstydzenia, która w tym momencie będzie wyłącznie potęgować i tak ogromny już stres. Należy też pamiętać, że poród to także moment nauki dla przyszłych medyków i niewykluczone, że na sali będą np. studenci, co też może być krępujące.

Z kolei długa koszula do porodu będzie utrudniać nam ruchy, zatem również jest nie najlepszym rozwiązaniem. Optymalnym wyborem będzie taka do kolan, która połączy wszystkie nasze potrzeby. Będzie nam w niej wygodnie, a przy okazji będzie dobrze maskować wszystkie intymne miejsca.

Kolorowa i piękna, czyli najlepsza koszula porodowa

Rozwiązanie to przede wszystkim jedna z najcudowniejszych chwil w życiu. Dobrze zadbać wtedy o swój nastrój, by ból i inne niełatwe okoliczności nie przesłoniły nam szczęścia. Z pewnością strój to coś, co zawsze dobrze działa na samopoczucie kobiety. Chociaż poród kojarzy nam się najczęściej ze szpitalnymi wdziankami w ponurych kolorach, nie musimy dopasowywać się do tego stereotypu.

Wymarzona koszula porodowa jest w zasięgu ręki każdej przyszłej mamy. W sklepach internetowych jest mnóstwo fasonów i kolorów do wyboru: zabudowane, z nieco bardziej wyciętym dekoltem, jasne, ciemniejsze, z wzorami lub gładkie. Zakup stroju na tę specjalną okazję to wydatek rzędu 100–130 zł. Warto zainwestować tę kwotę, żeby poród przebiegał w naprawdę komfortowych warunkach. I powitać nasze piękne dziecko, w pięknych ciuchach.

Zobacz też Jak wybrać idealną odzież ciążową - najlepsze ubrania w III trymestrze.