Jakie imiona dla dzieci wybrały polskie gwiazdy?

Jakie imiona dla dzieci wybrały polskie gwiazdy?
By Joanna Komorniczak 9 miesięcy temu Brak komentarzy

Zastanawiasz się jakie wybrać imię dla dziecka? Czy zdecydować się na imię po prababci, a może zdecydować się na coś rzadko spotykanego? Chyba największą inwencją twórczą w nadawaniu imion swoim pociechom wykazują się artyści muzyczni i filmowi. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak nazwać swoje maleństwo, może kreatywność polskich gwiazd będzie dla Ciebie dobrą podpowiedzią.

Imiona zaczerpnięte z innych języków

Jeśli chcesz nazwać dziecko obcobrzmiącym imieniem, musisz liczyć się z tym, że może ono zostać niezaakceptowane przez przez Urząd Stanu Cywilnego. Niekiedy jednak przychylna decyzja urzędników wymaga jedynie odpowiedniego umotywowania swojego wyboru.

Katarzyna Figura, nazywając swoje dzieci Koko Claire i Kaszmir Amber, tłumaczyła tę decyzję indiańskim pochodzeniem przodków męża i przywiązaniem do tradycji rodzinnych. Michał Wiśniewski z kolei, najwidoczniej gustuje w imionach francuskich, ponieważ jego dzieci nazywają się: Xavier, Fabienne, Etienette i Vivienne.

Imię z korzeniami antycznymi

Niektórzy artyści wybrali dla swoich pociech imiona pochodzenia greckiego lub łacińskiego. Maria Sadowska nazwała synka Tytus. Imię to, zaliczane jest to najstarszych imion rzymskich i oznacza "dzikiego gołębia" (Titus). W starożytnym Rzymie imię cieszyło się dużą popularnością, nosił je m.in. cesarz Tytus Flawiusz. Również para muzyków: Tomek Makowiecki i Reni Jusis nazwali swoje dzieci imionami pochodzenia antycznego, tym razem greckiego: Gaja i Teofil. Gaja jest imieniem pochodzącym z mitologii greckiej. Tak określano Ziemię-Matkę, żonę Uranosa. Natomiast Teofil ("miły Bogu"), jest imieniem, pochodzącym z czasów schyłkowych antyku, kiedy to zaczęło wkraczać chrześcijaństwo.

Tradycyjne imiona

Nie wszystkie gwiazdy decydowały się na wybór unikalnych imion. Wiele z nich skusiło się na modne retro i wybrało tradycyjne imiona. Michał Żebrowski nazwał swoich synów Henryk i Franciszek, a syn Agnieszki Chylińskiej ma na imię Ryszard. Szczególnie popularnym imieniem dla dziewczynek jest ostatnio Helena. Właśnie tak nazywają się córki takich artystów, jak: Justyna Steczkowska, Piotr Rubik i Katarzyna Cichopek. Tradycji zaufała też Anna Maria Jopek, nazywając swoich synów Franciszek i Stanisław. A Tobie jak się podobają imiona w stylu vintage?

Więcej do czytania:

Najdziwniejsze IMIONA DZIECI celebrytów. Dlaczego nazwali tak własne dzieci?

Te gwiazdy niedawno urodziły. Jakie imiona wybrały dla swoich dzieci?