Jaką odzież zabrać do szpitala?

Jaką odzież zabrać do szpitala?
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

Gdy Twoja ciąża trwa już prawie 9 miesięcy, musisz powoli zacząć szykować torbę do szpitala, do której zapakujesz nie tylko akcesoria potrzebne maluszkowi ale także odzież, w której spędzisz kilka dni i nocy.

Z wyprzedzeniem

Torbę do szpitala najlepiej przygotować miesiąc, dwa przed porodem. W ten sposób zabezpieczymy się przed pakowaniem wszystkiego w ostatniej chwili. Najłatwiejszym sposobem na zapamiętanie najbardziej istotnych rzeczy, które należy wziąć ze sobą do szpitala, jest stworzenie prostej listy. Często, taki podstawowy spis można znaleźć na stronie internetowej oddziału, na którym chcemy urodzić nasze maleństwo. Położne i pielęgniarki opisują, które akcesoria należy wziąć ze sobą, a które możemy (bezpłatnie) otrzymać od personelu szpitala.

Szpitalna moda

Najważniejszą odzieżą, o której powinnaś pamiętać, jest bielizna nocna. Koszula – bo taki model jest najbardziej odpowiedni do porodu, powinna być wygodna i dostosowana do wielkości Twojego brzuszka oraz piersi. Najlepszym wyborem staje się więc koszula nocna ciążowa, (z możliwością karmienia maluszka), która spełnia wszystkie powyższe wymagania. Jedną z koszul ciążowych wykorzystasz podczas samego porodu, więc warto mieć ze sobą kilka sztuk takiej odzieży, na pozostałe dni spędzone na oddziale poporodowym. Jeśli jednak nie chcesz przez cały dzień leżeć w koszuli nocnej, warto wziąć ze sobą również wygodne spodnie dresowe ciążowe oraz koszulkę do karmienia. Większość czasu spędzonego w szpitalu, poświęcisz na odzyskiwanie sił po porodzie oraz zajmowanie się maleństwem – ważne aby taka odzież była wygodna i wykonana z bezpiecznych materiałów. Kolejnymi ubraniami i dodatkami, o których należy pamiętać, są: skarpetki, kapcie z antypoślizgową podeszwą, klapki kąpielowe, ręcznik, szlafrok oraz wszystkie kosmetyki, które pozwolą Ci zachować codzienną higienę.

Kupuj z głową

Odzież, którą zabierzesz do szpitala, powinna być przede wszystkim czysta i świeża. Pamiętaj, że to właśnie na niej będzie leżeć Twoje nowonarodzone dzieciątko. Dodatkowo ubrania, w których spędzisz kilka dni leżąc na oddziale poporodowym, powinny być wygodne i mieć ułatwiony dostęp do karmienia piersią, czy przeprowadzenia badania krocza. Najlepszą odzieżą jest więc odzież ciążowa, spełniająca normy dotyczące materiałów oraz posiadająca modele odpowiednie dla Pań, które niedawno zostały mamusiami.

Poród i pobyt w szpitalu, to cudowne zwieńczenie dziewięciu pięknych miesięcy, kiedy mama nosi pod sercem swój największy skarb. Aby najlepiej zapamiętać te chwile i nie zawracać sobie głowy prozaicznymi sprawami, postarajmy się zadbać o porządek i dobrą organizację porodu, jeszcze przed samym rozwiązaniem.