Jak dbać o skórę dziecka podczas niskich temperatur?

Jak dbać o skórę dziecka podczas niskich temperatur?
By Joanna Komorniczak 9 miesięcy temu Brak komentarzy

Sezon zimowy, to czas, w którym powinniśmy szczególnie dbać o delikatną i wrażliwą skórę małego dziecka. Ochrona i zapobieganie to podstawowe elementy opieki nad maluszkiem.

Ubierz mnie ciepło

Niskie temperatury wymagają od rodziców nakładania dziecku kilku warstw ciepłej odzieży. Takie ubranie maluszka powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które przepuszczają wilgoć i nie powodują podrażnienia delikatnej skóry niemowlęcia. Najlepiej ubierać dziecko w odzież wielofunkcyjną, która sprawdzi się zarówno podczas mroźnego spaceru, jak i podczas zabawy w obiektach zamkniętych. Pamiętaj przede wszystkim o zakładaniu ciepłej czapki, szalika, rękawiczek oraz skarpet, które zminimalizują uciekanie ciepłego powietrza.

Smaruj moją buzię

To chyba jedna z najczęstszych rzeczy, jaką wykonują rodzice podczas mrozów. Smarowanie buzi dziecka odpowiednim kremem, to nie tylko ochrona przed niskimi temperaturami i odmrożeniem, ale również blokowanie przenikających promieni UV oraz stałe natłuszczanie naskórka. Pamiętaj, aby wybierać kremy, które nie mają dużej zawartości wody – mrozy sprawią, że taki krem zupełnie zmieni swoje przeznaczenie i wręcz przeciwnie - może zaszkodzić delikatnej skórze dziecka. Najlepiej postawić na kosmetyki zawierające naturalne olejki, łagodzące i natłuszczające, aby zabezpieczyć twarz przed zmarznięciem i rumieńcami.

Daj mi ciepły posiłek

Wyższa temperatura w organizmie bierze się również „od środka”. Przed wyjściem na zimowy spacer, postaraj się dać maluszkowi ciepły posiłek (zupę) lub herbatkę, aby dłużej utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Taki gorący napój możesz także zabrać ze sobą w termosie, aby podczas wycieczki stale podawać dziecku płyny w odpowiedniej temperaturze. Jeśli niemowlę nie spożywa jeszcze tradycyjnych posiłków, przed zimowym spacerem nakarm je piersią lub ciepłym mlekiem modyfikowanym. Pamiętaj również, że pełna pielucha, także obniża komfort malca, szczególnie podczas spaceru na świeżym powietrzu. Zadbaj o jego wygodę, przed wyjściem ubierając mu świeżą pieluszkę.