Jak czuć się atrakcyjną w ciąży?

 Jak czuć się atrakcyjną w ciąży?
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

To oczywiste, że podczas ciąży kobieta przybiera na wadze, a jej ciało się zmienia. Niestety, dla wielu przyszłych mam są to zmiany na gorsze. Ponadto zazwyczaj skupiają się one na dziecku, zamiast część tej uwagi poświęcić po prostu sobie.
Nastawienie to połowa sukcesu - święta prawda, ale nie każdy to pozytywne posiada. Co można zrobić, żeby czuć się atrakcyjną w ciąży?

Pierwszym rozwiązaniem jest zadbanie o swoją garderobę. Nie musisz przecież chodzić w sukience przypominającej prześcieradło albo spodniach męża... Modne tuniki, bluzki z kolorowymi nadrukami czy dopasowane do ciążowej figury spodnie odświeżą Twój wygląd i poprawią nastrój. W końcu, jak dowodzą współczesne badania psychologiczne, postrzeganie siebie zależy w dużej mierze od tego, co ubieramy.

Następna opcja to zapisanie się na zajęcia w klubie fitness. Już nie tylko w dużych miastach dostępna jest oferta ćwiczeń dla przyszłych mam, oczywiście odpowiednio dostosowana intensywnością do możliwości kobiet w ciąży. Na popularności ciągle zyskują wodny aerobik, joga oraz połączenie tych dwóch technik, czyli aqua joga. Oprócz pomocy z zachowaniu dobrej figury, ćwiczenia pomagają w relaksacji, wzmacniają mięśnie (przede wszystkim kręgosłupa) i poprawiają jakość snu.

Ponadto, nie rezygnuj z makijażu czy wizyt u kosmetyczki. Stosowanie podkładu z filtrem, który zatuszuje przebarwienia i niedoskonałości skóry, tuszu oraz delikatnych cieni do powiek to świetny sposób na podkreślenie swojej kobiecości. Trzeba jednak pamiętać, żeby kosmetyki były hipoalergiczne.

Jak widać ciąża nie musi oznaczać spadku atrakcyjności. Wręcz przeciwnie ? wiele kobiet w stanie błogosławionym dosłownie promienieje, a jak wiadomo, wpływa to pozytywnie na dziecko. Postaraj się więc o dobre samopoczucie nie tylko dla siebie, ale również dla swojego maluszka.tekst: Joanna Kasprzak

Więcej do poczytania:

Urtanie a samopoczucie, czyli psychologiczna siła stroju

Bezpieczne ćwiczenia w ciąży
https://parenting.pl/portal/bezpieczne-cwiczenia-w-ciazy


Makijaż w ciąży

http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/uroda/makijaz-w-ciazy-zobacz-jak-powinnas-sie-teraz-malowac,202_5363.html