Gondola - jakie cechy powinien posiadać pierwszy wózek dla niemowlaka?

Gondola - jakie cechy powinien posiadać pierwszy wózek dla niemowlaka?
By Joanna Komorniczak 8 miesięcy temu Brak komentarzy

Wybór pierwszego wózka dla niemowlaka, to nie lada problem. Współcześni rodzice mogą wybierać spośród produktów różnej klasy, dostosowanych do określonych terenów i osobistych upodobań. Poniżej podpowiadamy, jakie cechy powinien mieć wózek typu gondola dla Twojego dziecka.

Wielkość

Podstawowym parametrem określającym wybór odpowiedniego wózka, powinna być jego wielkość. Jeśli lekarz potrafi przewidzieć i określić mniej więcej, czy wzrost i waga dziecka będzie mieściła się w normie, możemy z powodzeniem wybierać spośród większości dostępnych na rynku wózków. Warto wybrać gondolę, gdy po badaniach okaże się, że nasza pociecha urodzi się nieco większa. W wózku typu gondola będzie więcej miejsca na położenie dziecka, które będzie dłuższe i szersze, niż w klasycznych wózkach. Warto też zastanowić się, w jakiej porze roku przyjdzie na świat nasze maleństwo. Niemowlę urodzone zimą, potrzebuje znacznie więcej miejsca wewnątrz gondoli, ponieważ ubrane jest w śpiworek i niekiedy dodatkowo otulone ciepłym kocykiem.

Lekkość

To, ile waży gondola, jest przede wszystkim istotne dla rodziców. Jeśli często podróżujecie, wkładacie wózek do bagażnika lub wnosicie po schodach, wybierzcie wózek o lekkim, aczkolwiek stabilnym stelażu. Nowoczesne wózki, posiadają osobno składaną gondolę i stelaż – jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pomieszczeń i samochodów posiadających niewielkie rozmiary. Gondola powinna mieć konstrukcję prostą w montażu i pielęgnacji. Podczas zakupu wózka, zwróćcie uwagę czy ma gwarancję i możliwość serwisowania.

Dodatkowe funkcje

Dobrej jakości gondola, posiada szereg funkcji ułatwiających codzienne użytkowanie. Profesjonalny wózek dostosuje się do każdych warunków atmosferycznych –zasłaniana budka ochroni niemowlę przed wiatrem lub słońcem, a rozpinany materiał za wezgłowiem pozwoli na swobodną wentylację. Podnoszenie podparcia do pozycji półsiedzącej, pomoże siadającemu niemowlęciu na bezpieczne oglądanie świata i wyglądanie zza wózka. Dobra gondola posiada także regulowaną rączkę, która dostosuje się do wzrostu rodzica, obszerny kosz na zakupy oraz torbę, która z powodzeniem pomieści wszystkie niezbędne akcesoria niemowlęce. Warto wybierać również takie wózki, których poszycie można bezproblemowo zdemontować i wyprać.