Design na kółkach

Design na kółkach
By Joanna Komorniczak 11 miesięcy temu Brak komentarzy

Wózek pierwszym samochodem

Twojego dziecka Cena dobrych wózków dziecięcych kształtuje się między 1000-5000zł. Taki zestaw posiada już przystosowaną do wszystkich warunków pogodowych gondolę, dla starszych dzieci spacerówkę, pierwszy fotelik samochodowy – kompatybilny ze stelażem wózka oraz szereg różnych akcesoriów, takich jak folia przeciwdeszczowa, torba do wózka czy mata do przewijania niemowlęcia. Wózki można podzielić też na miejskie oraz terenowe, w zależności od rodzaju i ilości kół.

W dobrym stylu

Istnieją jednak takie, których ceny znacznie przewyższają kilka tysięcy złotych, a kwota ta uzależniona jest przede wszystkim od tego, kto sygnuje dany koncept... Jednym z głośniejszych projektantów ostatniego dziesięciolecia jest Jeremy Scott, który dla marki Cybex stworzył ekskluzywny model wózka Priam. Jest to kolejny już efekt współpracy tego twórcy z jedną z najbardziej znanych marek przemysłu dziecięcego. Wózek posiada charakterystyczny dla Scott’a rockowy design, jednak w bardzo eleganckim wydaniu. Kolor czarny oraz złote dodatki sprawiają wrażenie ekstrawagancji, nawiązującej do mody prosto z samego wybiegu.

Kolejnymi projektantami, którzy na co dzień nie zajmują się kreowaniem akcesoriów dziecięcych są na przykład Porshe, BMW czy Aston Martin, który niedawno podjął współpracę z najstarszą, brytyjską marką dziecięcą Silver Cross, tworząc wyjątkowy wózek The Surf. Również projektanci mody Fendi i Roberto Cavalli stworzyli koncept wygodnych i modnych spacerówek, przeznaczonych zapewne do przemieszczania się po podłogach ekskluzywnych butików. Także dom mody Versace zaprojektował osobną kolekcję wózków i akcesoriów zwaną Versace Young. Cena takiego wózka porównywalna jest z dobrej jakości samochodem. Wszystkie te pojazdy cechują charakterystyczne dla kreatorów kolory i wzory, tworząc niepowtarzalny i wyjątkowy przedmiot, często sprzedawany jedynie w limitowanych ilościach.

Pamiętajmy jednak, że ładny wygląd jest jedynie częścią składową odpowiedniego wózka dziecięcego. Najważniejsze dla naszych pociech powinno stać się bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygoda w codziennym użytkowaniu.