Depilacja w ciąży – skuteczne i bezpieczne metody usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja w ciąży – skuteczne i bezpieczne metody usuwania zbędnego owłosienia
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

Wachlarz zabiegów upiększających, którym może poddać się przyszła mama jest dość okrojony. Przede wszystkim ze względu na stosowanie środków, które w czasie ciąży mogą zaszkodzić maleństwu, ale także znacznie zmniejszony próg bólu. Nie znaczy to jednak, że ciężarna musi rezygnować z dbania o własne ciało i np. odpuścić depilację.

Golenie maszynką jednorazową

Jest to bez wątpienia jedna z bezpieczniejszych metod w ciąży, pod warunkiem, że przyszła mama stosuje przeznaczony do tego sprzęt. Taki szybki sposób pozbycia się owłosienia, nie wymaga poświęcenia zbyt dużego nakładu finansowego oraz nie zajmuje wiele czasu. Golenie maszynką jednorazową nie powoduje też bólu, co podczas zabiegów wykonywanych u kobiet w ciąży jest bardzo istotną sprawą. Jeżeli jednak ciężarna skaleczy się maszynką, należy natychmiast odkazić podrażnione miejsce, aby nie doprowadzić do dostania się do krwiobiegu niepożądanych bakterii.

Depilacja woskiem i pastą cukrową

Ze względu na możliwe powstanie ognisk zapalnych, pękających naczynek i dużego dyskomfortu, depilacja gorącym woskiem nie jest wskazana u ciężarnych, jednak nie znaczy to, że jest zabroniona. Jeśli wcześniej wykonywałaś takie zabiegi w profesjonalnym i sprawdzonym gabinecie, możesz spróbować depilacji będąc w ciąży i ocenić próg swoich odczuć.

Depilacja laserowa

Ze względu na brak jakichkolwiek badań dotyczących wpływu laseru na zdrowie dziecka oraz organizm ciężarnej, (z etycznego punktu widzenia nie wykonuje się żadnych eksperymentów na kobietach w ciąży), przyszła mama powinna bezwzględnie zrezygnować z tego typu zabiegu. Depilację laserową wykonuje się kilka razy aby przyniosła zamierzone skutki, z wykorzystaniem silnych promieni UV. I tak jak podczas opalania ciężarna powinna unikać słońca, tak samo nie powinna korzystać z depilacji laserowej.

Depilator i pęseta

Mechaniczne usuwanie owłosienia może kosztować przyszłą mamę wiele niekomfortowych chwil. Używanie depilatora przez ciężarną, może doprowadzić do mocnych podrażnień skóry, które w tym okresie mają znacznie większy odczyn. Istnieje duże ryzyko, że przebarwienia i ranki powstałe podczas dziewięciu miesięcy ciąży zostaną na skórze kobiety już na stałe. Dlatego przed takim zabiegiem, warto skonsultować się z dermatologiem lub wyspecjalizowanym salonem, który podpowie nam jak zapobiec ewentualnym skutkom ubocznym stosowania depilatora. Wyrywanie pojedynczych włosów pęsetą, jest skuteczne, jednak bardzo pracochłonne. Dla pań, które są już w końcowym etapie ciąży, taki sposób usuwania owłosienia, może być bardzo uciążliwy.

Usuwanie zbędnego owłosienia może wydawać się prostym i prozaicznym zabiegiem. Będąc w ciąży, należy jednak zwracać większą uwagę na metody depilacji, które stosujemy. Aby zabieg przeszedł pomyślnie i nie zaszkodził ciężarnej, należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza oraz stosować się do instrukcji załączonej do opakowania sprzętu.