Loading...

0

Nie masz produktów w koszyku.

Odbierz 10% zniżki na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera, a wyślemy Ci kod rabatowy

Dbaj o swoje ciało – kupuj odzież dobrej jakości

27.12.2016 10:07

Podczas kupowania odzieży (niezależnie czy jesteśmy w ciąży, czy nie) zwykle zwracamy uwagę na trzy wartości: wygodę, aktualnie panujące trendy oraz cenę produktu. Często jednak, zapominamy o jednej z ważniejszych rzeczy, czyli składzie materiałów, z których wykonane są nasze ubrania. To właśnie ten element decyduje o tym , czy stracą szybko swój kolor, zmienią kształt oraz, czy spowodują różnego rodzaju dolegliwości (w tym alergie).

Zwróć uwagę na szczegóły

Podczas ciąży skóra kobiety jest niezwykle wrażliwa i należy ją traktować z ogromną dbałością. Niekiedy podrażnienia, otarcia i skaleczenia u kobiet w ciąży mogą mieć znacznie silniejsze oddziaływanie niż u tych pań, które nie posiadają ciążowego brzuszka. Zdarza się wtedy również, że małe skaleczenie może zostawić trwały ślad na skórze przyszłej mamy. Dzieje się tak, ponieważ podczas zmian hormonalnych w ciele ciężarnej dochodzi m.in. do poszerzenia naczyń krwionośnych i skóra staje się bardziej wrażliwa na bodźce. Dlatego kupując odzież, szczególnie ciążową, należy zwracać uwagę na rodzaj materiału i miejsce produkcji ubrania. Często piękne wzory i jaskrawe kolory stają się przykrywką do wątpliwej jakości produktu, przyciągając uwagę klientów jedynie wisząc w witrynie sklepowej. Kobieta w ciąży powinna więc kupować odzież z materiałów naturalnych (np. bawełna i wiskoza) oraz elastycznych, które dzięki swoim właściwościom pozwolą na wielomiesięczne użytkowanie i dostosowanie do zmieniającej się sylwetki kobiety. Miejsce produkcji ma również ogromne znaczenie. Zazwyczaj odzież produkowana w krajach Dalekiego Wschodu nie spełnia norm przyjętych w Polsce lub Unii Europejskiej – stworzona jest ze sztucznych i często słabej jakości materiałów, posiadających szkodliwy i drażniący ciało skład. Dodatkowo, tania odzież posłuży nam zapewne tylko przez kilka tygodni, co w ogólnym podsumowaniu sprawi, że wydamy więcej kupując za mniej.

Kupuj przez Internet

Ubrania dobrej jakości dostępne są właściwie wszędzie. Obecnie, przyszłe i karmiące mamy mają niekończący się wybór pięknej i modnej odzieży ciążowej i do tego nie muszą już odwiedzać sklepów stacjonarnych osobiście. W dobie szybko rozwijającej się cyfryzacji, oferty sklepów internetowych przyciągają rzesze przyszłych mam. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej komfortowe dla pań, którym poruszanie się z ciążowym brzuszkiem sprawia trudność, szczególnie w tych ostatnich miesiącach. Pamiętajmy, że kupując odzież polskiej produkcji, nie tylko wspieramy lokalne przedsiębiorstwa, ale również gwarantujemy sobie pewność pochodzenia materiałów oraz ich bardzo dobrą jakość.

Opublikowany w Odzież Ciążowa Dodane przez

Joanna Komorniczak

Komentarze

Dodaj komentarz
* wymagane pola