Baby Shower - przyjęcie dla przyszłej mamy

Baby Shower - przyjęcie dla przyszłej mamy
By Joanna Komorniczak 10 miesięcy temu Brak komentarzy

Baby Shower to niezwykłe przyjęcie, które każda przyszła mama będzie zawsze miło wspominać. W dzisiejszym wpisie mamy zamiar Cię przekonać do tego, że warto je zorganizować.

Na czym polega Baby Shower?

Baby Shower to tradycja, która największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju znana jest od kilku lat, a głosy na jej temat są podzielone. Siostra lub przyjaciółka ciężarnej organizuje typowo kobiece party, na które zaprasza wszystkie najbliższe koleżanki i kuzynki, kobiety w ciąży. Bohaterka wydarzenia może zostać poinformowana, iż takowe się odbędzie lub też zostać w podstępny sposób zwabiona na przyjęcie-niespodziankę. W Baby Shower najważniejsze są dwie zasady: przyszła mama jest gwiazdą imprezy, a goście muszą przynieść mnóstwo prezentów. W końcu od tego drugiego pochodzi nazwa wydarzenia. "Shower" to z angielskiego "prysznic", a całość oznaczać ma "zalanie" mamy i dziecka deszczem upominków. Istotne są także dekoracje, które stworzą odpowiedni klimat. Mile widziane są tiulowe pompony w odcieniach różu i błękitu, muffinki z cukrowymi bucikami na wierzchu czy wielobarwne baloniki. Organizatorka nie może też zapomnieć o torcie, który koniecznie musi zawierać dziecięce motywy, być kolorowy i zabawny.

Czy warto organizować Baby Shower?

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy Baby Shower to dobry pomysł, odpowiedź brzmi "TAK!". Za kilka tygodni Twoje życie towarzyskie na pewien czas przestanie istnieć. Po porodzie będziesz miała na głowie zupełnie inne sprawy, nowe obowiązki oraz pracę 24 godziny na dobę. W najbliższym okresie może to być jedna z ostatnich okazji, aby spotkać się ze wszystkimi przyjaciółkami i spędzić razem czas na rozmowach i zabawie. Radość sprawi Ci stos prezentów od gości. Bądź pewna, że podczas Baby Shower skompletujesz całą wyprawkę dla noworodka i zapas ubranek na najbliższe pół roku. Upominki oficjalnie są dla malucha, ale znajome na pewno pomyślą też o czymś specjalnie dla Ciebie, np. kosmetykach pielęgnacyjnych, odzieży do karmienia czy zabiegu w gabinecie spa. Kobiece przyjęcie to dobra okazja do uzyskania informacji dotyczących np. opieki nad dzieckiem. Jeśli oczekujesz pierwszego potomka, na Baby Shower na pewno znajdą się inne kobiety w ciąży oraz mamy, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i udzielą cennych rad.

Wspomnienia na lata

W gronie najbliższych, pijąc owocowe koktajle i rozmawiając o urokach macierzyństwa, nie ma możliwości, aby Baby Shower się nie udało. Impreza zorganizowana jest specjalnie dla Ciebie. Jesteś na niej najważniejszą osobą, a zadaniem koleżanek jest to, aby Cię obsługiwały, zachwycały się Twoją urodą w ciąży oraz wprawiały w dobry nastrój. Ciesz się tymi chwilami, a na pewno będziesz miło wspominać to wydarzenie. Film i zdjęcia pozwolą w każdej chwili powrócić do zabawnych momentów. Po latach możesz pokazać swojemu dziecku, jakie piękne przyjęcie za jego sprawą dostałaś.